Pravidla užívání

Vytisknout

Pravidla užívání – inzertního portálu Šikovné ruce ČR (MADEBOOK.CZ)

 

I.     -   Vymezení pojmů

II.    -   Práva a povinnosti Prodejce

III.   -   Práva a povinnosti Provozovatele

IV.   -   Registrace

V.    -   Povolené a zakázané shromažďování 

VI.   -   Prodej zboží

VII.  -   Nákup zboží

VIII. -   Provize - ZDARMA bez poplatků

IX.   -   Souhlas o užití fotografií 

X.    -   Osobní údaje 

XI.   -   Závěrečná ustanovení

 

 

 

 

I. Vymezení pojmů

 

a) www.sikovnerucecr.eu, www.madebook.cz

 

- Je internetovým obchodním prostředím, zprostředkující prodej a nákup manuální tvorby či tvůrčí duševní práce za podmínek obsažených v bodu  V. tohoto smluvního ujednání. Slouží především k prezentaci rukodělných prací a shromažďování komunity uživatelů milujících originální tvůrčí práce českých tvůrců.

 

b) Provozovatel

 

Jméno:   Petra Bajajová  

 

se sídlem Sportovců 320, 267 06 Hýskov, IČ:  02297604

 

Tel.: +420 731 940 211, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

c) Prodejce na serveru www.sikovnerucecr.eu

 

- Prodejcem se stává fyzická nepodnikající osoba, fyzická či právnická osoba, která se řádně zaregistruje (viz bod V.Registrace).

 

 

d) Kupující

 

- Kupujícím se návštěvník serveru www.sikovnerucecr.eu stává ve chvíli realizace objednávky u Prodejce registrovaného na serveru www.sikovnerucecr.eu a potvrzením objednávky.

- Realizací objednávky kupující souhlasí s těmito Pravidly užívání a smluvním ujednáním.

 

 

 

II. Práva a povinnosti Prodejce

 

- Prodejce má právo za podmínek tohoto smluvního ujednání vkládat a upravovat nabídky produktů své vlastní či týmové tvorby k účelům prodeje třetí osobě. Pro smazání nabídky je zapotřebí kontaktovat Provozovatele sikovnerucecr.eu.

- Pro odstranění nabídky z inzerce Prodejce zašle na email Provozovatele (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.žádost pro trvalé odstranění nabídky.

- Prodejce prohlašuje – že výrobek jím nabízený obsahuje jen pravdivé a nezavádějící informace a že se bude řídit těmito podmínkami prodeje zboží.

- Prodejce se zavazuje každý prodaný výrobek prostřednictvím serveru www.sikovnerucecr.eu v uživatelském menu u takového výrobku změnit základní kategorii na kategorii PRODÁNO, a to neprodleně po uskutečnění prodeje.

- Prodejce může být v průběhu registrace kontaktován z důvodu součinnosti při realizaci zprostředkování prodeje, objednávek a uskutečněného prodeje. Také z důvodu plánovaných novinek na serveru www.sikovnerucecr.eu a plánovaných fyzických prezentací produktů.

- Prodejce je plně zodpovědný za stav nabízených výrobků, za stav doručení a za reklamaci zboží.

- Prodejce je povinen informovat neprodleně zájemce  o platebních podmínkách, nákladech za dodání a termín dodání zboží.

- Prodejce prohlašuje, že se na serveru www.sikovnerucecr.eu bude chovat tak, aby svým chováním nepoškodil dobré jméno serveru tak ani Provozovatele. Je povinen řídit se platným právním řádem a samozřejmě v souladu s dobrými mravy.

- Prodejce nemá právo vystupovat jménem serveru www.sikovnerucecr.eu ani jménem Provozovatele serveru.

- Prodejce má právo kdykoliv svoji registraci ukončit a to po doručení písemné žádosti ve dvou vyhotovení na adresu Provozovatele. Ukončení je platné ke dni doručení této žádosti.

 

 

 

III. Práva a povinnosti  Provozovatele

 

- Provozovatel serveru sikovnerucecr.eu není prodejcem nabízeného zboží a není zodpovědný za vyobrazené zboží, stav dodaného zboží, za koupi, prodej a reklamaci zboží.

- Provozovatel je povinen vyvinout maximální úsilí, aby se případné zavádějící inzeráty a Prodejci neopakovali a má právo je kdykoliv odstranit či upozornit k nápravě takových nabídek.

- Provozovatel čestně prohlašuje, že vyvine maximální úsilí k podpoře prezentace a prodeje umístěných nabídek.

- Provozovatel má právo kdykoliv odstranit nabídky a Prodejce, které porušují toto smluvní ujednání, neřídí se platným právním řádem nebo dobrými úmysly. Provozovatel si vyhrazuje právo odstranit nabídky či Prodejce i bez udání důvodu.

- Provozovatel je povinen řídit se platným právním řádem a především slibuje, že se bude řídit dobrými mravy a skutky.

- Provozovatel čestně prohlašuje, že z části prospěchu serveru podpoří charitativní a příspěvkové organizace.

 

 

 

IV. Registrace

 

- Registrace na serveru sikovnerucecr.eu je zcela zdarma.

- Provozovatel si přeje, aby registraci nevyplňovali nepoctivý lidé.

- Registrovaným uživatelem se může stát každá fyzická nepodnikající osoba, fyzická či právnická osoba, která vyplněním registrace a jejím potvrzením (tak i potvrzením souhlasu s pravidly užívání serveru sikovnerucecr.eu).

- Uživatel bere na vědomí, že Provozovatel může jakoukoli registraci odmítnout bez udání důvodů.

- V případě fyzické osoby uživatel vyplní údaje : jméno, uživatelské jméno, heslo, emailovou adresu, Adresu. A v případě osoby právnické obohatí o IČ.

- V případěže se jedná o subjekt zabývající se činností charakteristikou Chráněné dílny a organizace zabývající se zlepšením fyzického a duševního stavu technikami tvoření, zástupce/jednatel doloží platné oprávnění této činnosti a stručnou charakteristiku pro získání zvláštních podmínek užívání. Pro tyto organizace je každá nabídka promována ve zvýrazněném formátu.

 

 

 

V. Povolené a zakázané shromažďování

 

a) POVOLENÉ shromažďování

 

- Povolené je vkládání jakéhokoli zboží, které bylo vyrobeno v zásadě manuální tvorbou nebo kreativní tvůrčí činností (např. design, fotokoláž, grafika). A nachází uplatnění v jedné z kategorií bodu VI. tohoto smluvního ujednání a není s tímto ujednáním v rozporu.

- Povolené je vkládání zboží vytvořené manuální tvorbou s pomocí drobných řemeslných postupů a pomůcek.

- Povolené je zveřejnění své webové adresy v profilu uživatele nebo u nabízeného produktu.

 

a) ZAKÁZANÉ shromažďování

 

- Zakázané je především vše, co není vlastnoručči vlastnotvůrčí práce a nesplňuje podmínky povoleného zboží.

- Zakázané je jakékoliv napodobování značek či produktů jiných tvůrců v souladu s autorskými právy a vše co není v souladu s dobrými mravy.

- Zakázané jsou jakékoliv fotografie naznačující nebo zobrazující nahotu a sex.

- Zakázané jsou jakékoli nabídky obsahující alkohol, zbraně, drogy a jakékoliv psychotropní látky.

- Je přísně zakázáno vkládat do aktivní nabídky jakýkoliv kontakt, adresu, adresu webového serveru jiného než-li je server sikovnerucecr.eu, adresy profilů sociálních sítí.

- Je zakázané duplicitní vkládání. Nabídky zboží, které prodejce nemá fyzicky a pouze znázorňuje zdatnost Prodejce, lze vkládat pouze do kategorie „K Objednání“.

 

VI. Prodej zboží

 

PREZENTACE NA facebook.com/sikovnerucecr ZDARMA

 

- Minimální hodnota vložené nabídky musí být min. 10 Kč ( v případěže cena nabídky je nižší této hodnoty, kontaktujte Provozovatele serveru k individuálnímu vložení.

- www.sikovnerucecr.eu je určen především k podpoře prezentace rukodělného zboží a prodeje tohoto originálního a kreativního zboží řazeného do následujících kategorií:

 

·        Bižuterie –Šperky

 

- Zde Prodejce může zařadit například přívěsky, náušnice, náhrdelníky, náramky, prsteny, sety, brože, čelenky, spony do vlasů a takový doplněk, který splňuje podstatu Bižuterie –Šperků a to z různých materiálů. V případě nutnosti oprávnění ke zpracování určitého materiálu je Prodejce toto oprávnění povinen doložit.

 

·        Móda

 

- Základním rozdělením této sekce je na módu dámskou a pánskou. Dětskou módu je možné vkládat pouze do kategorie „Pro Děti“. Produkt zařazený do této kategorie musí být svojí podstatou produktem módy. Topy, trička, sukně, kraťasy, kalhoty, šaty, svetry, kabáty, bundy, šály, čepice, klobouky, ponožky, rukavice, opasky aj.

 

·        Domov

 

- Zde lze ještě najít podkategorie Textilní zboží, nábytek, dekorace, doplňky.

- Prodejce zde může zařadit například polštáře, nádobí, drobné truhlářské dekorace, porcelán, sklo, ratanové dekorace, věnce aj.

 

·        Umě

 

- Obrazy, foto obrazy, Vintage, mozaika, keramika aj.

 

·        Pro Děti

 

- Základní podkategorie jsou oblečení, hračky, dekorace, ostatní.

 

·        Doplňky - Ostatní

 

- tato sekce slouží pro zařazení výrobku, který nenašel uplatnění v  momentálně dostupných kategoriích, není v rozporu s tímto smluvním ujednáním a splňuje tento základní parametr:

         - je výhradně výrobkem vlastní manuální tvorby (popřípadě s pomocí 

          řemeslných pomůcek a postupů)

  

·        PRODÁNO

 

- Tato kategorie v zásadě slouží pro přehled prodaných nabídek prostřednictvím serveru sikovnerucecr.eu a následné neomezenéprezentace produktů.

- Je jediná kategorie, kde lze zařadit výrobek/službu fotograficky vyobrazenou (fyzicky nedostupnou), pro znázornění zdatnosti Prodejce pro možnost následného objednání na zakázku.

- V případě zboží stejného základu jako např. batoh ve více variantách výroby Prodejce zadá pouze do jednoho inzerátu a obrázky nahraje pod další foto.

     

VII. Nákup zboží

 

- Kupující bere na vědomí, že Provozovatel serveru www.sikovnerucecr.eu není prodejcem nabízeného zboží, ale že server www.sikovnerucecr.eu je pouze prostředím zprostředkující prodej nabízeného sortimentu.

- Kupující bere na vědomí, že o ceně za dopravu bude informován neprodleně po projevení zájmu o prezentovaný výrobek a není tak součástí zveřejněné ceny nabídky.

- Kupující bere na vědomí, že projevení zájmu o nabízené zboží není platnou objednávkou, a že platná objednávka vzniká potvrzením ze strany Prodejce, vystavením pokynů k platbě a uhrazením kupní ceny (vč. nákladů za dopravu) na účet Prodejce. Popřípadě bude-li předem stanoveno jinak dle podmínek Prodejce.

- Kupující bere na vědomí, že Prodejce může objednávku odmítnou a to zcela, nebo z její poměrné části,  o takové situaci  však bude Kupující předem informován.

- Kupující bere na vědomí, že zakoupené zboží platí výhradně předem na účet prodávajícího a že serveru www.sikovnerucecr.eu není povinen hradit žádné poplatky ze zakoupeného sortimentu.

 

VIII.  Provize

 

-          Inzertní portál je zcela ZDARMA bez povinnosti hradit provize z prodeje.  

-          Vyjímku tvoří pouze nabídky propagačně zvýrazněné, kterou si při vkládání nabídky prodejce objedná. Takové nabídky jsou aktivované správcem stránek, a nejsou tak viditelné neprodleně po vložení.

IX. Souhlas o užití fotografií

 

- Vložením nabídky dává Prodejce souhlas a právo k jejímu užívání na serveru sikovnerucecr.eu, madebook.cz, smartzbozi.cz, rambajsshop.cz a na sociálních za účelem podpory manuální tvorby, vývoje serveru sikovnerucecr.eu a tak i prezentaci tvořivé práce.

- Prodejce dává souhlas k užívání fotografií nabídek při příležitostech fyzické prezentace formou katalogu vytvářeným projektem Šikovné ruce ČR.

 

X.  Osobní údaje

 

- Osobní údaje se řídí dle zákona č. 101/2000sb. o ochraně osobních údajů ve znění pozdějších předpisů.

- Uživatel souhlasí se shromažďováním a zpracováním svých osobních údajů provozovatelem serveru sikovnerucecr.eu. Provozovatel se zavazuje, že získaná osobní data Uživatele neposkytne třetím stranám. Avšak provozovatel je oprávněn odtajnit údaje Uživatele serveru sikovnerucecr.eu, bude-li to nezbytné z hlediska dodržení zákona nebo v rámci soudních či správních řízení vedených Provozovatelem nebo proti němu.

- Uživatel souhlasí s anonymním užitím registračních a statistických údajů pro další vývoj a zkvalitnění služeb serveru sikovnerucecr.eu

- Provozovatel je oprávněn poskytnout prodávajícímu či kupujícímu nezbytné informace o protistraně, vč. jeho jména, obchodního jména, adresy a telefonního kontaktu, a to především za účelem realizace objednávky a dodání zboží.

 

 

 

XI. Závěrečná  ustanovení

 

1) Provozovatel prohlašuje, že se bude vedení serveru sikovnerucecr.eu věnovat s vynaložením veškerého úsilí a péčí tak, aby minimalizoval veškerá případná rizika, která by při  řádném využívání serveru sikovnerucecr.eu mohla vzniknout uživatelůči třetím osobám.

2) Využitím služeb serveru sikovnerucecr.eu dává Prodejce i Kupující souhlas se zněním aktuálních podmínek užívání.

3) Provozovatel je oprávněn tyto pravidla upravovat v závislosti na chování uživatelů serveru sikovnerucecr.eu, platných legislativních změn a inovací. O takové změně bude každý registrovaný uživatel informován prostřednictvím emailové adresy zadané při registraci.

4) Provozovatel neodpovídá za škodu a ztrátu obsahu, především v situaci poruchového či omezeného provozu serveru sikovnerucecr.eu

5) Provozovatel, Prodejce a Kupující prohlašují, že si tyto podmínky užívání pečlivě přečetli, rozumí veškerému obsahu a budou se jimi řídit.

6) Podmínky užívání nabývají platnosti dnem 1. 6. 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • PŘIPRAVUJEME

   

  Co pro Vás připravujeme?


   INZERCE ZCELA ZDARMA

      a Kdy?

  JIŽ NYNÍ

Created with Linelabox